Categories Menu

Dodany 30-01-2021

Ogłoszenia parafialne – 31 styczeń 2021 r., 4 niedziela zwykła

 • Słowo Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego: Umiłowani Siostry i Bracia w Chrystusie. W listopadzie ubiegłego roku z radością powiadomiłem społeczność Archidiecezji Krakowskiej, że Jego Świątobliwość Papież Franciszek, w odpowiedzi na duszpasterskie wyzwania naszego Kościoła, ustanowił jego biskupem pomocniczym Księdza Roberta Chrząszcza, dotychczas posługującego na misjach w brazylijskim Rio de Janeiro, mianując go zarazem biskupem tytularnym Forconium. Ojciec Święty zachęcił go do podjęcia „służby Ludowi Bożemu z dobrocią, wypraszając wstawiennictwa Świętego Jana Pawła II i wszystkich świętych oraz błogosławionych Archidiecezji”. Podejmując razem z nowo powołanym Biskupem to wskazanie prosimy, by wierni Archidiecezji Krakowskiej oraz duchowieństwo w okresie jego przygotowania do przyjęcia sakry zjednoczyli się w gorliwej modlitwie o udzielenie mu w pełni darów Bożego Ducha. Uroczystość przyjęcia przez niego święceń biskupich odbędzie się w Sanktuarium św. Jana Pawła II Wielkiego w Krakowie dnia 6 lutego 2021 roku o godz. 10.00. Przebieg celebracji będzie można śledzić także w Programie 3 Telewizji Polskiej oraz na kanale Telewizji Trwam. Polecam również, by w niedzielę następującą po uroczystości święceń, czyli w dniu 7 lutego 2021 r., w każdej parafii Archidiecezji Krakowskiej dołączono do Modlitwy powszechnej wezwanie w intencji nowo powołanego Biskupa Roberta oraz jego apostolskiej misji. Z pasterskim błogosławieństwem + Marek Jędraszewski Arcybiskup Metropolita Krakowski.
 • We wtorek będziemy przeżywać święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. z poświęceniem świec będą o godz. 6.30, 8, 17 i na Zawadce o godz. 8. W tym dniu przypada 25. Dzień Życia Konsekrowanego. W piątek będziemy przeżywać wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy – na Mszy św. poświęcenie wody i chleba, a w sobotę wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 • W przyszłą niedzielę będzie zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.
 • Jutro zapraszamy na Mszę św. i spotkanie kolędowe mieszkańców roli Proszkowce.
 • W tym tygodniu nie będzie odwiedzin chorych i starszych z posługą sakramentalną. W razie potrzeby prosimy o kontakt.
 • W Pierwszy Czwartek zapraszamy na adorację o godz.16.30 wspólnotę Adoracji Pana Jezusa.
 • W Pierwszy Piątek będzie dodatkowa spowiedź św. od godz. 16 i wspólna modlitwa Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.
 • W sobotę rano będzie Msza św. z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi, a po południu o godz. 16.30 Różaniec.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16.30 w kościele.
 • Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych będzie w środę po Mszy św. wieczornej w kościele.
 • Bardzo dziękujemy za złożone ofiary dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Chorwacji. Zebraliśmy 3433 zł. „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, na inwestycje, dla służby kościelnej i kapłanów w czasie spotkań kolędowych oraz wykonane prace i służbie liturgicznej za przewiezienie drzewa na opał. We wtorek w święto składka będzie przeznaczona na zakony kontemplacyjne.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na potrzeby parafii, rodzinom z domów o numerach: 41, 40, 356, 194, 386, 42 i 175. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie w sobotę rodziny z domów o numerach: 45, 267, 175, 262, 326, 379 i 296.