Categories Menu

Dodany 29-05-2021

Ogłoszenia parafialne, 30 maja 2021 r., Uroczystość Najświętszej Trójcy.

 • W dniu dzisiejszym przypada uroczystość Najświętszej Trójcy. Msze św.
  o godz. 7.30, 9.15 i o 11.00. Transmitujemy niedzielną Mszę o 11.00
  i nabożeństwa majowe w tygodniu o 18.00. Uroczystość ta kończy
  w naszej Archidiecezji okres Komunii Św. wielkanocnej. Jest to istotne
  w kontekście 3-go przykazania kościelnego: „Przynajmniej raz w roku,
  w okresie wielkanocnym, przystąpić  do Komunii Świętej.”
 • W tym tygodniu w liturgii:

– jutro, w poniedziałek 31 maja Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

– we wtorek 1 czerwca wspomnienie św. Justyna, męczennika. W tym dniu udamy się do chorych od 9.00. Po południu od 16.30 spowiedź młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wraz ze świadkami oraz spowiedź
na I piątek miesiąca. Bardzo proszę skorzystać z tej sposobności, będzie dodatkowych trzech spowiedników. W tym dniu po Mszy o 18.00 odprawimy pierwsze nabożeństwo czerwcowe.

– nabożeństwa czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o 18.00, a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00. W przyszłą niedzielę z racji prymicji po Mszy Świętej o 9.15.

w czwartek 3 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi  Chrystusa zwana potocznie Uroczystością Bożego  Ciała. Jest to jednocześnie I czwartek miesiąca. Porządek Mszy Świętych niedzielny, Msza na Zawadce o 9.30. Po Mszy Świętej o 11.00 udamy się z procesją do 4-ch ołtarzy.  

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszy obok kaplicy pogrzebowej – wierni z Zawadki, drugi przy figurze Matki Bożej – przygotuje kolejna rola poniżej kościoła – rola Gracze, trzeci przy Grobie Pańskim – przygotuje kolejna rola z Zarzecza –  rola Pawliki i przy Św. Janie Pawle II – kolejna rola powyżej kościoła – rola Bryle.

Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu i dzieci
z klas trzecich i czwartych w strojach komunijnych. Strażaków prosimy
o zabezpieczenie trasy. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji.

Ponieważ jest to pierwsza od długiego czasu procesja bardzo prosimy osoby noszące feretrony i sztandary o wcześniejsze sprawdzenie stanu w jakim się znajdują.

w piątek 4 czerwca na Mszy Świętej o godz. 18.30 Ks. Abp. Marek Jędraszewski udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Poprowadzi również pierwszą procesję z okazji oktawy Bożego Ciała. Bardzo proszę o uroczyste przygotowanie procesji, o asystę
w strojach regionalnych i poczty OSP Krzczonów i Zawadka. Podejmijmy godnie tak znamienitego Gościa.

Jest to również I piątek miesiąca. O 18.00 różaniec poprowadzi Honorowa Straż NSPJ.

– w przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11.00 uroczystość Prymicji. Odprawi je ks. Krzysztof Borys, który odbywał w naszej parafii praktykę duszpasterską.

– od najblizszego poniedziałku na Mszach Świętych wieczornych modlimy się o błogosławieństwo Boże i dar urodzaju, by nie zabrakło nikomu chleba.

 • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę
  o wytrwałość.
 • Zapraszamy na nabożeństwa majowe, a od wtorku na nabożeństwa czerwcowe. Wyrażam wdzięczność wszystkim parafianom
  i parafiankom, który gromadzili się w minionym miesiącu w parafialnym kościele, ale i przy kapliczkach śpiewając Litanie ku czci Matki Bożej.
  To piękny stary obyczaj i cieszę się, że go kultywujemy.
 • Obowiązkowa zbiórka ministrantów i lektorów w poniedziałek 31 maja
  o 17.00 w kościele.
 • Grupa o. Pio zaprasza na czuwanie z 12 na 13 czerwca br. w Łagiewnikach. Wyjazd o godz. 20, powrót o 5 rano. Koszt to ok 20 zł. Zapisy u P. Kościelnego.
 • Dzięki trosce o zachowanie spuścizny naszych przodków zostały odnowione dwa obrazy z naszego starego kościoła. Bóg zapłać naszym parafianom, który tego nieodpłatnie dokonali. Obrazy wrócą na należne im miejsce.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 740, 644, 683, 330, 302, 315, 281, 107, 690 i 514. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzicom i młodzieży bierzmowanej. W poniedziałek 31 maja rodzice i młodzież z klas 7A i 8A sprzątanie wokół kościoła. Proszę o przyniesienie motyczek i sprzętu koszącego. Proszę również o uporządkowanie drzewa przy staraj plebanii. W środę 2 czerwca rodziców i młodzież z 7B rano prosimy
  o posprzątanie kościoła a przed południem z 7C  o pastowanie kościoła. 4 czerwca (w piątek) rodziców i dzieci z 8B o posprzątanie kościoła rano przed samą uroczystością.
  Za zaangażowanie już dziś mówię „Bóg zapłać”.