Categories Menu

Dodany 16-10-2021

Ogłoszenia parafialne, 29. Niedziela Zwykła, 17 października 2021 r.

 • Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00.
 • W tym tygodniu w Kościele:

– w poniedziałek, 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona służby zdrowia. Lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom służby zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia Błogosławieństwa Bożego,

– we wtorek,  19 października – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – kapłana,

– w środę 20 października – uroczystość św. Jana Kantego, patrona Archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa,

– w piątek 22 października – uroczystość św. Jana Pawła II, jednocześnie Dzień Bożego Miłosierdzia, z racji różańca popołudniowego koronkę odmówimy po porannej Mszy Świętej.

– w sobotę 23 października – o. Pio zaprasza na Mszę Świętą o 17.00,
po spotkanie formacyjne w kościele.

 • Trwają nabożeństwa różańcowe. Codziennie o godz. 17. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozważania różańcowe prowadzą w poniedziałki, środy i czwartki dzieci pod opieką p. katechetki, w piątki grupa młodzieżowa a we wtorki i soboty Róże.

W najbliższy wtorek Róża św. Jana Vianney’a, w sobotę Róża
św. Maksymiliana Marii Kolbe.

 • Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.
 • Bardzo dziękujemy za życzliwość i ofiary . Odpowiadając na apel Metropolity na cele duszpasterstwa młodzieży złożyliście 2200zł, wspierając Dzieło Fundacji Nowego Tysiąclecia złożyliście 2340 zł.
  Bóg zapłać.
 • Parafia bardzo dziękuje zaangażowanym parafianom, którzy wczoraj odwodnili dolną część cmentarza. Cmentarz jest naszym wspólnym dobrem, a troska o zmarłych jest wyrazem pamięci o dobru jakie zostawili w naszych sercach. Tym bardziej mówimy im Bóg zapłać. Dziękujemy też ochotnikom z OSP Krzczonów za wyczyszczenie skarpy kościoła z zagrażających naszemu bezpieczeństwu drzew. Bóg zapłać Druhom za ich pracę.
 • Od przyszłej niedzieli, 24 października młodzież rozpoczyna coroczną akcję rozprowadzania zniczy na Wszystkich Świętych. Zachęcamy do wsparcia.  Dochód z akcji będzie przeznaczony na rozwój
  i funkcjonowanie Grupy młodzieżowej.  Bóg zapłać za życzliwe podejście.
 • W najbliższa sobotę, 23 października o 9.00 zbiórka ministrantów
  i lektorów w domu parafialnym. Zapraszamy chłopców, którzy czują glos powalania, by zostać ministrantem na to sobotnie spotkanie.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się
  na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 377, 675, 241, 540, 395, 583, 365, 696 i 682. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach
  o nr 142, 375, 258, 66, 305, 341 i 684.
 • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Julian Mizera. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.