Categories Menu

Dodany 27-07-2019

Ogłoszenia parafialne 28.07.2019 r. 17 niedziela zwykła

  1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro św. Martę, w środę św. Ignacego z Loyoli, kapłana, w czwartek św. Alfonsa Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła i w piątek Najśw. Maryję Pannę, Matkę Bożą Anielską. Odpust w Tenczynie. Suma o godz. 11. W tym dniu w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.

 

  1. W minionym tygodniu było wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, dzisiaj w naszej parafii po każdej Mszy św. będzie poświęcenie samochodów i wszelkich pojazdów i zbiórka na środki transportu dla misjonarzy. Bardzo dziękujmy za ofiary składane na ten cel.

 

  1. Chorym Komunię się zaniesiemy we wtorek od godz. 9.

 

  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. Spowiedź św. rano i po południu przed Mszą św. Dodatkowo w piątek od godz. 17. Wspólna modlitwa Honorowej Straży Serca Pana Jezusa będzie od godz. 17.30. W sobotę Różaniec o godz. 17.30.

 

  1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 zmianka tajemnic różańcowych.

 

  1. Zachęcamy do udziału w 39. Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy z Wspólnotą V – Myślenice, Gdów, Niepołomice i Mszana Dolna. Zapisy w parafii św. Michała Archanioła w Mszanie Dolnej – szczegóły na plakacie pod chórem i przed kościołem.

 

  1. Pielgrzymka do Częstochowy, Lichenia i Torunia będzie w sobotę i niedzielę (7 i 8 września). Zapisy do 10 sierpnia u p. Zofii Spyrki w Krzczonowie 32. Serdecznie zapraszamy.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 595, 251, 399, 610, 9, 596, 21, 720 i nowożeńcom Mateuszowi i Ilonie. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 8, 6, 317, 617, 12, 394 i 388.