Categories Menu

Dodany 26-09-2020

Ogłoszenia parafialne 27 wrzesień 2020 r., 26 niedziela zwykła

 • W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro wspomnienie św. Wacława, męczennika, we wtorek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w środę wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła, w czwartek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła, w piątek wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.
 • Wójt Gminy Tokarnia serdecznie zaprasza wszystkich na obchody poświęcone 76-tej rocznicy pacyfikacji Zawadki. Dzisiaj o godz. 14-tej uroczysta Msza św. i potem Apel poległych.
 • Od czwartku, 1 października, będą nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17, potem Msza św. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych. W czwartek, na rozpoczęcie nabożeństw, będzie poświęcenie Różańców, szczególnie uczniom klasy 3. Przed nabożeństwami wszystkie dzieci będą otrzymywać pamiątkowe plansze i naklejki.
 • W tym tygodniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną ( spowiedź, sakrament chorych i Komunia św.) we wtorek od godz.9.
 • W Pierwszy Piątek będzie dodatkowa spowiedź św. od godz. 16.30 i wspólna modlitwa Honorowej Straży Najśw. Serca Pana Jezusa o godz. 16.30.
 • W Pierwszą Sobotę miesiąca będzie po Msza św. rano nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 • Za tydzień po Mszy św. o godz. 11 zmianka tajemnic różańcowych.
 • Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie  w jutro o godz. 17.
 • Zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas 7 i 8 we wtorek po Mszy św. wieczornej w kościele w sprawie przygotowania do Bierzmowania.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej na stoliku pod chórem. Dodatkowo można nabyć nowy miesięcznik dla najmłodszych pt. Staś. Jest on przeznaczony dla dzieci przedszkolnych i wszesnoszkolnych (wiek od 3 do 9 lat).  W atrakcyjnej formie graficznej na 52 stronach znalazły się różnorodne tematy, wśród nich m.in.: niedzielne Ewangelie, temat wiodący (w październiku różaniec, Anioł Stróż, św. Jan Paweł II, w listopadzie święto Wszystkich Świętych i Święto Niepodległości), rubryki „Poznajemy Biblię”, „Nasi patronowie”, „Pamiętnik Stasia” (pisany przez cenioną i znaną wśród dzieci p. Ewę Stadtmüller), a ponadto: gry planszowe, zgadywanki, komiksy, kolorowanki, gotowanie z s. Anastazją, konkursy z nagrodami, kącik przyrodniczy i historyczny. „Staś” ma wychowywać, uczyć i bawić najmłodszych. Koszt 8 zł.
 • „Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii oraz wykonane prace – Bardzo dziękujemy.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 507, 337, 382, 159, 136, 207A, 680 i nowożeńcom Marcinowi i Ewie. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 207, 187, 145, 193, 360, 200, 501 i 336.