Categories Menu

Dodany 24-11-2019

Ogłoszenia parafialne 24.11.2019 r. Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

  1. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny.

 

  1. W tym tygodniu w liturgii będziemy przeżywać: jutro wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy i w sobotę święto św. Andrzeja, apostoła. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Adwent – radosny czas przygotowania na przyjście Pana.

 

  1. Za tydzień zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16.

 

  1. Spotkanie z rodzicami dzieci klasy 3 będzie we wtorek po Mszy św. wieczornej w sali w domu parafialnym.

 

  1. Drugie spotkanie przedstawicieli, po jednej osobie z każdej roli, w sprawie sprzątania naszego kościoła i ogrzewania, będzie w piątek po wieczornej Mszy św. w sali w domu parafialnym. Za składane ofiary na ten cel składamy „Serdeczne Bóg zapłać”.

 

  1. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary z okazji Światowego Dnia Ubogich dla potrzebujących pomocy i będących w trudnej sytuacji. Zebraliśmy 2237 zł. Połowa zebranych środków pozostaje na dzieła charytatywne w naszej parafii. Druga połowa zostanie przekazana na cele organizacyjne ŚDU w Krakowie.

 

  1. Bardzo dziękujemy za składane ofiary na potrzeby naszej parafii, wykonane prace jesienne w otoczeniu kościoła i plebanii, ofiarowane i wsadzone tuje i przy przygotowaniu drzewa na opał: ministrantom, lektorom, młodzieży i p. kościelnemu. Serdeczne „Bóg zapłać”.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 41, 356, 174, 194, 386, 42, 45, 267 i nowożeńcom Tomaszowi i Iwonie. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 296, 2, 379, 175, 326, 262, 48 i 348.

 

  1. Została wykonana w naszym kościele wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i zamontowaną nagrzewnicą wodną. Koszt 110.700 zł. Inwestycja została zapłacona w całości. Zostały także odnowione i wymalowane: kaplica Matki Bożej, zakrystie (kapłańska-malowanie i cyklinowanie parkietu, lektorska za prezbiterium oraz zrobiona i wyposażona zakrystia dla ministrantów w pomieszczeniu na dole). Bardzo dziękuję parafianom za wszystkie wykonane bezinteresownie prace, ofiarowane materiały, użyczony sprzęt i maszyny. Serdeczne „Bóg zapłać”.