Categories Menu

Dodany 19-12-2020

Ogłoszenia parafialne – 20 grudzień 2020 r., IV niedziela Adwentu

 • Spowiedź św. w tym tygodniu będzie rano od godz. 6 i po południu od godz. 16.
 • Jutro o godz. 15.30 będzie Msza św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia dla starszych i chorych. Przed Mszą św. będzie spowiedź od godz. 15.
 • Świąteczne odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną w domu będą we wtorek od godz.9.
 • W środę będzie Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio. Przed Mszą św. o godz. 16.15 będzie Różaniec, a po Mszy św. spotkanie w kościele.
 • W czwartek będzie Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty o godz. 6.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły plansze i zostaną nagrodzone za wytrwałość w uczęszczaniu na Msze św. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu a także do chrześcijańskiego przeżywania Wieczerzy wigilijnej (wspólna modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd) oraz do pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Pasterka na Zawadce będzie o godz. 22 a w kościele o godz. 24. Msze św. w Boże Narodzenie i święto św. Szczepana będą wg porządku z niedzieli, a na Zawadce natomiast o godz. 9.30. Dodatkowa Msza św. będzie w naszym kościele o godz.12.15. w Boże Narodzenie, święto św. Szczepana i za tydzień w Niedzielę Świętej Rodziny.
 • W Boże Narodzenie będą uroczyste nieszpory o godz. 15.
 • W święto św. Szczepana będzie tradycyjne poświęcenie owsa po każdej Mszy św., a w niedzielę wina w dniu św. Jana Apostoła.
 • W przyszłą niedzielę 27 grudnia będzie święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msza św. o godz. 11 będzie odprawiana za wszystkie rodziny w naszej parafii zwłaszcza za małżeństwa, które obchodzą jubileusz 25-lecia i 50-lecia sakramentu małżeństwa. W czasie Mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 • Wizyta duszpasterska będzie w naszej parafii po zakończeniu narodowej kwarantanny po 17 stycznia.
 • Młodzież organizuje dzisiaj przed kościołem kiermasz świąteczny.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów będzie jutro o godz. 16 w kościele.
 • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej wystawionej na szafie pod chórem. Są już do nabycia miesięczniki dla dzieci: Mały Gość Niedzielny i Staś z dodatkiem – koroną na orszak Trzech Króli.
 • Składka z Pasterki będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia SOS, a z drugiego dnia świąt na Uniwersytet Papieski w Krakowie.
 • Serdecznie dziękujemy p. Wójtowi Markowi Klusce za zrealizowaną inwestycję, górną część parkingu. Bardzo dziękujmy za złożone ofiary na potrzeby naszej parafii oraz na ogrzewanie naszego kościoła i wywóz śmieci z cmentarza. Serdeczne „Bóg zapłać”.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na dekorację świąteczną, rodzinom z domów o numerach: 23, 333, 359, 713, 605, 621, 638, 88, 505, 27, 592, 328, 615, 265, 26 i 24 oraz ofiarowane choinki przez Nadleśnictwo i przywiezienie parafianom z Zawadki. W środę po Roratach prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 101, 364, 530, 216, 716, 633, 274, 344 i 513.