Categories Menu

Dodany 07-08-2021

Ogłoszenia parafialne, 19. Niedziela Zwykła, 8 sierpnia 2021 r.

 • Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Transmitujemy Mszę niedzielną o 11.00.
 • W tym tygodniu w liturgii:

– w poniedziałek, 9 sierpnia święto Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy
i męczennicy, patronki Europy,

– we wtorek, 10 sierpnia święto św. Wawrzyńca – męczennika, w tym dniu udamy się od 9.00 do chorych,

– w środę, 11 sierpnia wspomnienie św. Klary – dziewicy, po Mszy Świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

– w piątek, 13 sierpnia – święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej, jest to jednocześnie dzień fatimski. Zapraszamy na wieczorną Msze Świętą
z procesją ku czci Matki Bożej poprzedzoną o 17.30 różańcem poprowadzonym przez Różę św. s. Faustyny ,

– w sobotę, 14 sierpnia – wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego – kapłana i męczennika. O 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Beatyfikacji Ks. Prymasa Tysiąclecia poprowadzony przez Różę św. Rodziny,

– w przyszła niedzielę Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Na każdej Mszy świętej poświecimy kwiaty i zioła.

Od przyszłej niedzieli rozpoczynają się uroczystości odpustowe ku czci Wniebowzięcia Matki Bożej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Potrwają tydzień
i zakończa się uroczystą procesją w niedzielę 22.08 br. Szczegóły na stronie internetowej.

 • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę
  o wytrwałość.
 • Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony będzie odprawiona
  w niedzielę – 29 sierpnia. W kościele parafialnym uroczysta Msza św.
  o godz. 11, na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych mieszkańców roli Pierony.
 • W minionym tygodniu wykonana została droga dojazdowa do kościoła. Przygotowano grunt, położono nowe krawężniki i warstwę asfaltu. Rewitalizowano teren skarpy przylegającej do zmodernizowanej drogi.
  Z serca dziękujemy parafianom, którzy zaangażowali się w prace związane z przygotowaniem do realizacji tej parafialnej inwestycji. Równolegle trwają prace przy budowie dużego, nowego, dolnego parkingu. W bliższej perspektywie pozostaje wykonanie barier
  i oświetlenia drogi. Na terenie przykościelnym, idąc naprzeciw potrzebom ludzi starszych, w najbliższych dniach pojawią się nowe ławki.
 • Wójt Gminy Tokarnia informuje, że trwa Narodowy Spis Powszechny. Mając na uwadze fakt, że jeszcze nie wszyscy mieszkańcy naszej gminy dokonali spisu, będzie możliwość dokonania spisu przy pomocy rachmistrza spisowego w najbliższy poniedziałek w godzinach 16.00 – 20.00 w Urzędzie Gminy. Szczegóły na stronie internetowej.
 • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się
  na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 630, 100, 590, 541, 103, 246 i 589. W tym tygodniu prosimy
  o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 183, 597, 310, 512, 104, 106, 105 i 367.