Dodany 31-07-2021

Ogłoszenia parafialne, 18. Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2021 r.

• Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o 11.00 zmianka tajemnic różańcowych.
  • Transmitujemy Mszę niedzielną o 11.00.
  • W tym tygodniu w liturgii:

– w środę 4 sierpnia wspomnienie Św. Jana Marii Vianneyˊa – kapłana,

– w czwartek, 5 sierpnia pierwszy czwartek miesiąca, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnoty Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, w tym dniu przypada również rocznica poświęcenia rzymskiej bazyliki NMP, Matki Bożej Śnieżnej – odpust w Tokarni.

– w piątek, 6 sierpnia – pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa, po Mszy wieczornej spotkanie Straży Serca P. Jezusa w kościele. Do chorych udamy się w kolejnym tygodniu, tj. we wtorek 10 sierpnia.  W piątek przypada
w liturgii także Święto Przemienienia Pańskiego.

– w sobotę, 7 sierpnia – pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej  nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, zapraszamy o 17.30 na różaniec, który poprowadzą Róże św. Matki Teresy
z Kalkuty i Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

Zgodnie z zaleceniem Ks. Metropolity w soboty o 17.30 do dnia kanonizacji Ks. Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego prowadzony będzie przez Róże – Różaniec.

• Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę
    o wytrwałość.
  • Już niedługo, bo 5 sierpnia wyrusza 41. Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę. Zapisy do Grupy myślenickiej do 4.08.2021r.
    w Sanktuarium MB Myślenickiej. Szczegóły na plakacie w gablotce przykościelnej i na stronie internetowej.
  • Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony będzie odprawiona
    w niedzielę – 29 sierpnia. W kościele parafialnym uroczysta Msza św.
    o godz. 11,na Zawadce o godz. 9.30. Prosimy o przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych mieszkańców roli Pierony.
  • Serdeczne „ Bóg zapłać” za składane ofiary na potrzeby naszej parafii,
    na środki transportu dla misjonarzy – zebraliśmy 4457 zł.
  • Kliszczakie Centrum Kultury oraz Gminny Klub Sportowy Beskid Tokarnia zapraszają na II Memoriał Sportowy im. Tadeusza Zdunia, który odbędzie się 1 sierpnia godz. 14.30 na stadionie w Tokarni.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się
    na stoliku przy wyjściu z kościoła. Polecamy periodyk nt. dziecka wobec wirtualnego świata.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 261, 178, 150, 149, 147, 146 i 237. W tym tygodniu prosimy
    o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 630, 100, 590, 541, 103, 246 i 589.
  • W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszła śp. Stefania Jugowiec.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.