Dodany 16-03-2019

Ogłoszenia parafialne 17.03.2019 r. 2 niedziela Wielkiego Postu

1. Msze św. w niedzielę w Wielkim Poście w naszym kościele o godz. 7.30, 9.15, 11 i po Gorzkich Żalach oraz na Zawadce o godz. 9.30.
  2. Nabożeństwa wielkopostne:

– Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11 przez dorosłych

– Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich Msza św. Za pobożny udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny.

1. We wtorek uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP.

1. Spotkanie ministrantów i kandydatów na ministrantów będzie w środę o godz. 16.

1. Msza św. z udziałem rodziców i dzieci klasy 3 będzie w czwartek o godz. 17. Po Mszy św. celebracja z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę przynieść świece z chrztu św.

1. Wspólne czytanie Pisma Świętego w czwartek o godz. 19.

1. Spotkanie kandydatów na lektorów będzie w piątek po Mszy św.

1. W tym roku rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Msza św. z udziałem Grupy Modlitwy św. Ojca Pio będzie w sobotę o godz. 17. Przed Mszą św. Różaniec o godz. 16.30 i po Mszy św. spotkanie w salce.
  3. Bardzo dziękuję wszystkim za wczorajszą pomoc przy oczyszczaniu studzienek i odpływów przy plebani: Strażakom i wszystkim parafianom, którzy pomagali, za pracę, maszyny i sprzęt.

1. Dziękuję za sprzątanie kościoła i ofiarę na potrzeby parafii rodzinom z numerów domów 111, 144, 500, 521, 608, 649 i 673. Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 672, 355, 122, 121, 138, 370 i 550.

1. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka przed kościołem na Hospicjum Alma Spei.

Alma Spei hospicjum domowe dla Dzieci pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich

rodzinom. Założeniem działania jest zapewnienie choremu dziecku specjalistycznej opieki

medycznej w domu oraz stworzenie takich warunków rodzinie, by mogła uczestniczyć w

normalnym życiu. Opieka hospicjum ma sprawić, by pomimo ciężkiej i nieuleczalnej choroby

dzieci i ich rodziny mogły cieszyć się życiem, otoczone atmosferą przyjaźni i zrozumienia.

Opieka hospicjum nie kończy się w momencie śmierci dziecka. Hospicjum domowe dla

dzieci ALMA SPEI prowadzi grupę wsparcia dla rodziców po stracie dziecka.