Categories Menu

Dodany 15-06-2019

Ogłoszenia parafialne 16.06.2019 r.

  1. W liturgii w tym tygodniu będziemy wspominać: jutro św. Brata Alberta Chmielewskiego, zakonnika i w piątek św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.

 

  1. Msza św. na zakończenie roku szkolnego będzie w środę o godz. 9. Spowiedź św. przed zakończeniem roku szkolnego i Bożym Ciałem będzie jutro, we wtorek i w środę od godz. 17.30.

 

  1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: pierwszego – obok kaplicy przedpogrzebowej, przygotują wierni z Zawadki, drugiego – przy figurze Matki Bożej, przygotuje kolejna rola z dolnej części Krzczonowa, trzeciego – przy Grobie Pańskim obok cmentarza, przygotuje kolejna rola z Zarzecza, i czwartego – przy św. Janie Pawle II, kolejna rola powyżej kościoła.

 

  1. Procesja Bożego Ciała jest naszym uwielbieniem Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, dlatego prosimy o przygotowanie delegacji do niesienia feretronów, chorągwi, dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, prosimy panów w strojach regionalnych o niesienie baldachimu, orkiestrę dętą OSP o upiększenie śpiewu w czasie Mszy św. i na procesji i dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych. Strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy. W Boże Ciało składka przeznaczona będzie na budownictwo sakralne w archidiecezji.

 

  1. W ciągu ośmiu dni po uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej będą odprawiane Msze św. o godz. 18 jako wotywne o Najświętszej Eucharystii zakończone procesją eucharystyczną. Będziemy modlić się o błog. Boże w rodzinach i w pracy, o urodzaje i zachowanie od wszelkich nieszczęść, burz i nawałnic.

 

  1. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 11 z udziałem Grupy Modlitwy o. Pio. Przed Mszą św. o godz. 10.30 będzie Różaniec, a po Mszy św. spotkanie w domu parafialnym w salce pod przychodnią.

 

  1. Spotkanie z ministrantami, lektorami, scholą i młodzieżą, na zakończenie roku formacyjnego będzie w sobotę o godz. 9.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z domów o numerach: 391, 133, 266, 299, 188, 268 i 134. Prosimy o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 507, 337, 382, 190, 136 i 207.