Categories Menu

Dodany 09-06-2018

Ogłoszenia 10 czerwca 2018,10 niedziela zwykła

1. Bardzo dziękuję za liczny udział w oktawie Bożego Ciała. Dziękuję za piękną oprawę liturgiczną wszystkim stanom z naszej parafii.

2. W tym tygodniu  zapraszam osiedla do przybycia na msze św. ofiarowane o błogosławieństwo dla żywych i życie w niebie dla zmarłych, o ochronę dobytku, bezpieczeństwo w pracy.

3. Zapraszam na nabożeństwo fatimskie, które odbędzie się 13 czerwca, w najbliższą środę. O godzinie 17.30 różaniec pokutny, część chwalebna, o 18.00 msza święta z kazaniem, które wygłosi brat Marek, kapucyn z Tenczyna, potem procesja ze świecami wokół kościoła. Na nabożeństwo fatimskie proszę przynieść figurę Matki Bożej o godz. 17.00. Po nabożeństwie figurę zabierze następna w kolejności rodzina. O niesienie figury w procesji proszę rodziny z roli Proszki.

4. Po mszach świętych wieczornych codziennie nabożeństwo czerwcowe, czyli wystawienie Najświętszego Sakramentu i odśpiewanie Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. Wyjazd na piknik rodzinny do Tyńca i nawiedzenie ważnych miejsc w Krakowie w sobotę o godz. 9.30 z parkingu kościelnego. W związku z tym, w sobotę nie będzie wieczornej mszy świętej, litanię odmówimy w kaplicy Seminarium Duchownego w Krakowie.

6. W przyszłym tygodniu będziemy gościć księdza, który będzie zbierał na budowę kościoła w Hucisku. Proszę o hojność na tej składce.

7. W tym tygodniu wspominamy:

w poniedziałek wspomnienie św. Barnaby, apostoła; we wtorek wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i jego Towarzyszy; w środę wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; w czwartek bł. Michała Kozala, biskupa, męczennika.

8. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom spod numerów: 280,646,322,93,502,556. Sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny spod numerów:535,361, 527, 586, 140, 577.