Categories Menu

Dodany 30-11-2018

Ogłoszenia parafialne 02.12.2018 r. I niedziela Adwentu

  1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Franciszka Ksawerego, kapłana, we wtorek św. Barbarę, dziewicę i męczennicę, w czwartek św. Mikołaja, biskupa, w piątek św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, a sobotę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  2. Msze św. w naszym kościele będą przez cały Adwent o godz. 6.30 i 17. Roraty dla dzieci, które zapraszamy z lampionami, będą po południu. Będziemy losować figurki Świętej Rodziny i w rodzinach modlić się o potrzebne łaski i dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdobione serca z napisanymi dobrymi uczynkami lub z postanowieniami adwentowymi, spośród których będzie losowanie. Zapraszamy do licznego i pobożnego udziału w adwentowych Mszach św.
  3. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 11.00.
  4. W tym tygodniu odwiedziny chorych i starszych z posługą sakramentalną ( spowiedź, sakrament chorych i Komunia św.) we wtorek od godz. 9.
  5. W poniedziałek, we wtorek i środę spowiedź św. rano od godz. 6 do 6.30 i po południu od 16.30 do 17. W Pierwszy Czwartek i Pierwszy Piątek miesiąca od godz. 6 do 6.30 i po południu od godz. 16.00. W piątek po Mszy św. rano nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa. Po południu wspólna modlitwa Honorowej Straży Serca Pana Jezusa od godz. 16.30. Msza św. z udziałem rodziców i uczniów klas 8, w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  6. W sobotę, 8 grudnia, będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30 i 17.00.
  7. Tradycją lat ubiegłych pragniemy również w tym roku wesprzeć Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Świece Caritas są wystawione na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  8. Z początkiem Adwentu, p. Organista i p. Kościelny, przyniosą do naszych domów poświęcone opłatki. Za złożone ofiary serdeczne „Bóg zapłać”.
  9. Bardzo dziękuję za złożone ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Serdeczne „Bóg zapłać”.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła i kwiaty rodzinom z numerów domów 77, 79, 80, 369, 119 i 665. Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o numerach: 378, 323, 272, 324, 390 i 561.