Dodany 05-05-2018

Ogłoszenia 6 niedziela wielkanocna, 6 maja 2018

1.W przyszłą niedzielę 13 maja, będziemy przeżywać odpust parafialny, ku uczczeniu św. Stanisława. Msze św. jak w każdą niedzielę, uroczystości odpustowe z udziałem księży z naszego dekanatu będą o godzinie 11.00.Bardzo proszę o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, a także o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, oraz o sypanie kwiatków przez dzieci z przedszkola i młodszych klas szkoły podstawowej. Niech w mszy św. odpustowej wezmą udział dzieci pierwszokomunijne, które pójdą w asyście. Zróbmy wszystko, aby uroczystość, ku czci naszego patrona wypadła okazale. W tym dniu na mszy św. odpustowej rozpoczniemy również nabożeństwa fatimskie, które potrwają do października , co miesiąc 13 dnia miesiąca. Za tydzień z racji rozpoczęcia tych nabożeństw o godzinie 15.00 w kościele odbędzie się różaniec fatimski.

2. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych o godzinie 11.00. Na tej mszy świętej rozdamy pamiątkowe obrazki rodzinom, które gościły figurę Matki Boże fatimskiej w domach.

3. We wtorek 8 maja w naszej parafii rozpoczniemy świętowanie uroczystości Patrona. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 dla starszych i chorych i o 18.00. Od godziny 11.00 odwiedzę w domach chorych i starszych, w ramach pierwszego piątku. Od wtorku do soboty codziennie odbywać się będą uroczyste apele jasnogórskie, modlitwa potrwa około 30 minut, a na nią będą wzywać dzwony o godzinie 20.30. W środę z racji nowenny do Matki Bożej Nieustającej  Pomocy modlitwy będą odmawiane w czasie apelu.

4. Codziennie msze św. o godz. 18.00 po której nabożeństwo majowe, zachęcam do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do zbierania się na osiedlach przy kapliczkach. W tym tygodniu do środy włącznie dzieci pierwszokomunijne uczestniczą w białym tygodniu

5. Parafia organizuje od 16 do 24 listopada br. Pielgrzymkę do Fatimy, Portugalii i Hiszpanii. Podróż samolotem odbędzie się z Krakowa do Lizbony, po Portugalii i Hiszpanii będziemy podróżować luksusowym autokarem. Koszt 8 dniowej pielgrzymki około 3 400 zł od osoby. Zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy nie pojechali do Izraela, choć mieli ochotę. Zapisy przez najbliższy miesiąc. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej.

6. Parafia organizuje 16 czerwca 2018 roku Piknik Parafialny. Autokarem udamy się do Krakowa o godzinie 9.45. O godzinie 11.00 rejs statkiem spod Wawelu do Tyńca. Po nawiedzeniu kościoła klasztornego w gronie rodzinnym, lub przyjaciół Parafialny Piknik pod klasztorem. Następnie przepłyniemy statkiem do Krakowa i nawiedzimy Matkę Bożą od Wykupu Niewolników, potem przewidziane jest Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Seminarium Duchownym, gdzie rektorem był nasz parafianin ks.dr Sz.Hanuszek, w dalszej kolejności udamy się do kościoła św. Katarzyny, by nawiedzić św. Ritę – patronkę spraw trudnych i beznadziejnych, oraz zaopatrzyć się w róże świętej Rity. Powrót do domu około godziny 20.00.
Koszt całego pikniku: bilety na statek i opłata autokaru; 70 zł. dla dorosłych, 60 zł dla emerytów 50 zł. dla dzieci. Zapisy do 15 maja w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona. Piknik będzie okazją do wartościowego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, oraz jako nagroda dla dzieci, za solidną, pilną naukę w kończącym się roku szkolnym.

7. Zachęcam do wywieszenia flag narodowych i maryjnych na posesjach domów w nawiązaniu do prośby władz Polski o ten czyn patriotyczny do 11 listopada..

Dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodzinom z numerów: 8,6,317,617,12,394,388 i ofiarę 80 zł. na potrzeby związane z odpustem. W tym tygodniu proszę o sprzątanie rodziny ze Spyrek z numerów domów: 318, 565, 524, 628, 576, 180, 687.