Dodany 28-04-2018

Ogłoszenia 5 niedziela wielkanocna, 29 kwietnia 2018

1. Bóg zapłać za złożone datki w ramach składki inwestycyjnej.

2. Dzisiaj wyruszymy na Wawel , aby uczestniczyć w nowennie przed uroczystościami św. Stanisława BM. Wyjazd z parkingu pod kościołem o godzinie 14.00. Mamy dwa autobusy. Powrócimy około godziny 20.00. Przed msza św. w katedrze zobaczymy film, Tam, gdzie mieszka Bóg. Dla dorosłych cały wyjazd z kinem 25 zł., dla dzieci szkolnych 10 zł. dla przedszkolaczków za darmo, podobnie , gdy pojedzie cała rodzina: mama, tata i dzieci; dzieci jadą za darmo.

3. W tym tygodniu odbędą się próby dzieci w kościele, przed Pierwszą Komunią świętą: w poniedziałek i we wtorek o godz. 16.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodzin w środę 2 maja o godz. 10.00 dla klasy 3a, o godz. 10.45 dla klasy 3b.

4. Parafia organizuje od 16 do 24 listopada br. Pielgrzymkę do Fatimy, Portugalii i Hiszpanii. Podróż samolotem odbędzie się z Krakowa do Lizbony, po Portugalii i Hiszpanii będziemy podróżować luksusowym autokarem. Koszt 8 dniowej pielgrzymki około 3 400 zł od osoby. Zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy nie pojechali do Izraela, choć mieli ochotę. Zapisy przez najbliższy miesiąc. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej.

5. Parafia organizuje 16 czerwca 2018 roku Piknik Parafialny. Autokarem udamy się do Krakowa o godzinie 9.45. O godzinie 11.00 rejs statkiem spod Wawelu do Tyńca. Po nawiedzeniu kościoła klasztornego w gronie rodzinnym, lub przyjaciół Parafialny Piknik pod klasztorem. Następnie przepłyniemy statkiem do Krakowa i nawiedzimy Matkę Bożą od Wykupu Niewolników, potem przewidziane jest Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa w Seminarium Duchownym, gdzie rektorem był nasz parafianin ks.dr Sz.Hanuszek, w dalszej kolejności udamy się do kościoła św. Katarzyny, by nawiedzić św. Ritę – patronkę spraw trudnych i beznadziejnych, oraz zaopatrzyć się w róże świętej Rity. Powrót do domu około godziny 20.00.
Koszt całego pikniku: bilety na statek i opłata autokaru; 70 zł. dla dorosłych, 60 zł dla emerytów 50 zł. dla dzieci. Zapisy do 10 maja w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona. Piknik będzie okazją do wartościowego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, oraz jako nagroda dla dzieci, za solidną, pilną naukę w kończącym się roku szkolnym.

6. Jutro uroczyste rozpoczęcie majówek, bardzo proszę o niesienie feretronów w procesji wokół kościoła po mszy św. o godz. 18.00, dzieci proszę o sypanie kwiatków i dzwonienie na dzwoneczkach. W tym tygodniu nabożeństwa majowe codziennie po mszy św. o godz. 18.00. Taki porządek wynika z tego, że codziennie, przez cały maj będą w naszej parafii msze św. o godz. 18.00. Najpierw msza, a potem nabożeństwo.

7. W czwartek, 3 maja, uroczystość I Komunii św. dzieci i rodzin dzieci. Komunia św. na mszy św. o godz.9.30. Proszę, aby wszyscy nie zainteresowani udziałem w I Komunię przyszli na msze święte o godz. 7.30 i 12.00. NIE BĘDZIE MSZY SW. O GODZ. 11.00.Nabożeństwo popołudniowe z majówką dla dzieci o godz. 15.00.. Po I komunii, dzieci przychodzą codziennie przez tydzień na tzw. Biały tydzień do kościoła.

8. W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 13.00 do 15.00. Na tę adorację zapraszamy maturzystów , w ich intencji różaniec o godz. 14.30.O dary Dusza św. na czas egzaminów. Zapraszam maturzystów, a także rodziny, zwłaszcza ich rodziców, będziemy się modlić o dobry wybór drogi życiowej, o liczne powołania kapłańskie i do zakonów z naszej parafii.

9. W Pierwszy Piątek miesiąca spowiedź od 6.00 do 6.30, po porannej mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego, popołudniu spowiedź od 16.00 do 18.00. Po wieczornej mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ za grzechy popełniana w minionym miesiącu w rodzinach i parafii. Na popołudniową msze św. obowiązkowo przychodzą uczniowie klas drugich i pierwszych gimnazjum, czyli przygotowujący się do bierzmowania.

10. W Pierwszą Sobotę msza św. o godzinie 17.00 w intencji strażaków z OSP Krzczonów z okazji święta patrona św. Floriana. W piątek nie ma postu za sprawa dyspensy udzielonej nam przez ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

11. Informacje dotyczące odpustu parafialnego będą podane w ogłoszeniach 3 maja.

12. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na odpust i msze św. w oktawie Bożego Ciała o urodzaje: rola Grygi 250 zł., rola Korzenie 320 zł.

13. Zachęcam do wywieszenia flag narodowych i maryjnych na posesjach domów na uroczystość 3 maja.

14. Dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodzinom z numerów: 595,251,399,610,9,596,21. W tym tygodniu proszę o sprzątanie rodziny ze Spyrek z numerów domów: 8,6,317,617,12,394,388

15. W tym tygodniu we wtorek wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w środę wspomnienie św. Atanazego biskupa i dr. Kościoła. 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i patriotyczne wspomnienie ustanowienia Konstytucji 3 Maja, w piątek wspomnienie św. Floriana, patrona Strażaków, w sobotę św. Stanisława Kaźmierczyka, patrona Szafarzy Komunii świętej.