Categories Menu

Dodany 03-11-2017

Ogłoszenia – 5 listopada 2017, 31. niedziela zwykła

1. Dzisiaj zmianka tajemnic różańcowych po mszy św. o godz. 11.00. Na tę msze św. zapraszamy również rodziny, które w październiku gościły figurę Matki Bożej Fatimskiej, peregrynującą po naszej parafii. Na zakończenie mszy św. proszę odebrać pamiątkowe dyplomy upamiętniające  ważne dla rodziny wydarzenie.

2. Za tydzień zbiórka przed kościołem w ramach I Światowego Dnia Ubogich.
Chorych i starszych z posługa I Piątku odwiedzę we wtorek od godziny 10.00 do 14.00. Nowych chorych zgłaszać proszę dzisiaj i jutro.

3. Za tydzień również uroczysta msza święta za naszą Ojczyznę o godzinie 11.00. Po niej wspólny śpiew pieśni patriotycznych i wręczanie dzieciom flag narodowych.

4. W przyszła niedzielę na zakończenie mszy św. o godz. 11.00 błogosławieństwo  kobiet spodziewających się narodzin dziecka, oraz małych dzieci w wieku przedszkolnym. Zachęcam do korzystania z tej pięknej praktyki Kościoła powierzania dzieci opiece Bożej.

5. W tym tygodniu od poniedziałku do czwartku msze św. wieczorem o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej nabożeństwo z czytaniem wypominków jednorazowych. W czwartek msza św. o godz. 6.30, w piątek i sobotę msze św. o godz. 7.00. Przy czym, w piątek i sobotę wypominki jednorazowe o godzinie 7.30. W środę po mszy św.nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Wyjazd na Parafialną Pielgrzymkę do Ziemi Świętej 10 listopada o godz. 7.00 msza św. wyjazd z parkingu o 7.30.Przed msza św. można umieścić bagaż w autokarze , który będzie parkował pod kościołem. W związku z tym proszę wszystkie sprawy kancelaryjne załatwiać w tym tygodniu do czwartku włącznie. W sytuacjach nagłych, będzie urzędował w kancelarii ks. Czesław Puto, który pół godziny przed nabożeństwem wypominkowym będzie w kancelarii. W tym czasie można załatwiać formalności z ewentualnym pogrzebem.
W tym piątek i sobotę będzie ks. Czesław w kancelarii od 7.30 do 8.00.

Pragniemy zabrać wasze intencje: prośby i podziękowania do Ziemi Świętej i modlić się za parafię w Jerozolimie, Betlejem i Nazarecie. Proszę, do czwartku, na karteczkach wypisywać intencję, oraz składać na ołtarzu w kaplicy Matki Bożej.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z numerów domów 221, 342, 292, 339, 640, 85, 304, 223, 678, a także za dekorację świątyni kwiatami.
Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o następujących numerach: 644, 683, 330, 302, 89, 315, 281, 107, 514, 690.

8. W najbliższym tygodniu wspominamy:
w czwartek rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek św. Leona Wielkiego, papieża, w sobotę św. Marcina Z Tours, biskupa.

9. Osoby, które były na pielgrzymce w Gietrzwałdzie proszone są o odebranie 15 zł. zwrotu za udział w pielgrzymce.Pieniądze można pobrać do czwartku w kancelarii.