Categories Menu

Dodany 21-10-2017

Ogłoszenia – 22 października 2017

 

 29 niedziela zwykła

 1. Bóg zapłać za składkę inwestycyjną na kontynuacje prac z izolacją płyty stropowej kościoła. W minionym tygodniu zaizolowano ponad 100 m.kw., pracę postępują i wkraczają w trudna fazę izolacji przy największych skosach dachu.
 2. Dzisiaj uczniowie Szkoły Muzycznej po mszy św. o godzinie 11.00 dadzą koncert dedykowany pamięci papieża Jana Pawła II. Zapraszamy na występ młodych artystów.
 3. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej, lub w zakrystii, proszę imiona wpisywać w mianowniku liczby pojedynczej, oraz w przypadku wypominków rocznych proszę dokładnie wpisać godzinę o której mają być czytane wypominki. Wypominki roczne, są odczytywane przez cały rok, 15 minut przed mszami niedzielnymi. Wypominki jednorazowe, są odczytywane w czasie codziennej modlitwy, przez cały listopad. Kartki na które wpisujemy wypominki, znajdują się na stoliku.
 4. Wyjazd na Parafialną Pielgrzymkę do Gietrzwałdu w piątek 27 października o gdzinie 4.00 spod kościoła.
 5. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17.00, w niedzielę o godzinie 15.00. Po nabożeństwach dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki. Po ich zebraniu, ostatniego października, rozlosowanie nagród dla uczestników różańca. Proszę o gorliwe, liczne uczestnictwo w różańcu, zarówno ze strony dzieci i młodzieży szkolnej, oraz dorosłych. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania ma obowiązek przynajmniej dwa razy w tygodniu uczestniczyć w różańcu w kościele. Podobnie dzieci z klas trzecich przed I Komunią świętą.
 6. Parafia organizuje 4 listopada, w sobotę, wyjazd do Tyńca, na spotkanie ze znanym o.Leonem Knabitem. W programie zwiedzanie najstarszego w Polsce klasztoru, opowiadanie o początkach kultury piśmienniczej i religijnej w Polsce sprzed 1000 lat, następnie msza św w Tyńcu i obiad z degustacją potraw przygotowanych według starych receptur benedyktyńskich, na koniec rejs statkiem z Tyńca pod Wawel, wdłuż trasy będziemy podziwiać klasztor kamedułów na Bielanach, dom w którym mieszkał Karol Wojtyła, student UJ, klasztor norbertanek na Salwatorze. Potem nawiedzenie ogrzewalni św. Brata Alberta na Kazimierzu i nawiedzenie św. Rity w kościele Augustianów. Koszt tej wycieczki z wszystkimi atrakacjami 80 zł. od osoby. Zapisy od dzisiaj do czwartku.
 7. Spotkanie ministrantów w środę o godz. 16.00, scholka w sobotę o godz. 15.00.
 8. W tym tygodniu wspominamy:
  W sobotę święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. W przyszła niedzielę rocznica poświęćenia naszej światyni,składka będzie przeznaczona na budownictwo sakralne.
 9. Bardzo dziękuję za sprzątanie kościoła i zakup kwiatów rodzinom spod numerów: 77,79,80,369,119,665. Sprzątanie w tym tygodniu proszę rodziny z domów o numerach:.378,323,272,324,390,561.