Dodany 21-04-2018

Ogłoszenia 22 kwietnia 2018, 4 niedziela wielkanocna

1.W tym tygodniu odbędą się próby dzieci w kościele, przed Pierwszą Komunią świętą: we wtorek, środę ,piątek o godz. 16.00. Spowiedź próbna: klasa 3a we wtorek, 3b w środę o godz. 15.30. Dzieci będą na próbach do godziny 17.30. Na próby zapraszam rodziców z klasy 3a we wtorek i środę, z 3b w piątek.

2. Spotkanie Grupy św. Ojca Pio w poniedziałek 23 kwietnia: o godzinie 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu, msza św. o godzinie 18.00 i konferencja na plebani o godzinie 18.30. Temat spotkania: Dlaczego ludzie niewinni muszą cierpieć, a złym dobrze się powodzi, czyli dylemat: Czy warto jest być dobrym?

3. W przyszłą niedzielę 29 kwietnia będziemy uczestniczyć w corocznej mszy św. w katedrze na Wawelu przed uroczystościami św. Stanisława. W tym roku pragniemy udział w modlitwie połączyć z obejrzeniem filmu religijnego- przygodowego, dla całej rodziny: dzieci i rodziców. Film będzie w języku polskim, a jego tytuł: Tam, gdzie mieszka Bóg, w filmie występuje papież Franciszek i był wyświetlany w Watykanie dla papieża i jego współpracowników w 2017 r. Po filmie udamy się na Wawel, a następnie na lody – najlepsze w Krakowie. Zbiórka o godzinie 14.00, powrót zaplanowaliśmy na godzinę 20.00. Dla dorosłych cały wyjazd z kinem 25 zł., dla dzieci szkolnych 10 zł. dla przedszkolaczków za darmo, podobnie , gdy pojedzie cała rodzina: mama, tata i dzieci; dzieci jadą za darmo. Zapisy do środy.

4. Parafia organizuje od 16 do 24 listopada br. Pielgrzymkę do Fatimy, Portugalii i Hiszpanii. Nawiedzimy w trakcie pielgrzymki miejsca ważne dla katolików: Fatimę, Lizbonę, tam urodził się św. Antoni, Santiago de Compostela, gdzie czci się św. Jakuba apostoła. W tych miejscach modlił się Jana Paweł II wskazując, iż są to sanktuaria do których należy pielgrzymować, starając się o łaskę Bożą i wstawiennictwo świętych. Podróż samolotem odbędzie się z Krakowa do Lizbony, po Portugalii i Hiszpanii będziemy podróżować luksusowym autokarem, mamy zapewniony pobyt w komfortowych hotelach z smacznym portugalskim i hiszpańskim menu i pod kierunkiem najlepszego przewodnika, jak zapewniła znane Biuro Turystyczne Orlando, które nam tę pielgrzymkę zorganizuje. W Fatimie mam zorganizowane noclegi w najbliższym sąsiedztwie sanktuarium, będziemy uczestniczyć we wzruszających procesjach maryjnych. Koszt 8 dniowej pielgrzymki około 3 400 zł od osoby. Zapraszam wszystkich, a szczególnie tych, którzy nie pojechali do Izraela, choć mieli ochotę. Zapisy przez najbliższy miesiąc. Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na stronie internetowej.

5. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

6. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski – odpust w Krzeczowie w przyszła niedzielę, w środę święto świętego Marka, ewangelisty.

7. Zapraszam na spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 na plebanię, chóru parafialnego w sobotę o godz. 16.00, scholki o godz. 14.00 w sobotę.

8. Dziękuję za sprzątanie kościoła Zawadka i ofiarę 200 zł. parafianom z domów: 76,23,48,68,5,2,3,4,75,69.W tym tygodniu proszę o sprzątanie z roli Spyrki 595,251,399,610,9,596,21.