Dodany 12-05-2018

Ogłoszenia 13 maja 2018, Wniebowstąpienie Pana Jezusa i Odpust ku czci św. Stanisława

1.Dzisiaj obchodzimy uroczystości ku uczczeniu naszego patrona świętego Stanisława. Po nowennie do świętego Stanisława i modlitwie apelu jasnogórskiego dzisiaj prosimy świętego Stanisława, by wspierał nas, nasze rodziny błogosławieństwem i modlitwą i dał nam impuls do trwania na drodze Bożej pośród trudności, jakie każdy z nas przeżywa.
Sumę odpustową i kazania wygłasza dzisiaj ojciec doktor Roman Rusek.

2. Dzisiaj też, chcemy uczcić Matkę Bożą, rozpoczynając nabożeństwa fatimskie, które potrwają do października, co miesiąc kazania będzie głosił ojciec Marek Socha, brat mniejszy zakonu kapucyńskiego. Dzisiaj zapraszam na pokutny różaniec o godzinie 15.00. W ten sposób odpowiemy na prośbę Maryi wyrażoną wobec dzieci w Fatimie. Spotkanie pielgrzymów do Fatimy w poniedziałek 21 maja o godzinie 19.00. Spotkaniu będzie towarzyszyć podpisanie umowy z Biurem Orlando i wpłata zaliczki w wysokości 1000 zł.

3. W sobotę 20 maja, w przededniu Uroczystości Zesłania Ducha świętego, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk biskupa Damiana Muskusa. Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14.00.

4. Młodzież w tym tygodniu spotka się na próbach liturgicznych w środę i piątek o godzinie 16.00 w czwartek od godziny 16.00 do 18.00 spowiedź młodzieży rodziców i świadków do bierzmowania, oraz wszystkich chętnych.

5. Parafia organizuje 16 czerwca 2018 roku Piknik Parafialny. Autokarem udamy się do Krakowa o godzinie 9.45. O godzinie 11.00 rejs statkiem spod Wawelu do Tyńca. Po nawiedzeniu kościoła klasztornego w gronie rodzinnym, lub przyjaciół Parafialny Piknik pod klasztorem. Koszt całego pikniku: bilety na statek i opłata autokaru; 70 zł. dla dorosłych, 60 zł dla emerytów 50 zł. dla dzieci. Zapisy do 20 maja w kancelarii. Liczba miejsc ograniczona. Piknik będzie okazją do wartościowego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, oraz jako nagroda dla dzieci, za solidną, pilną naukę w kończącym się roku szkolnym.

6. Zachęcam do wywieszenia flag narodowych na naszych domach, jako wyraz patriotyzmu w 100.lecie odzyskania niepodległości.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła w tym tygodniu rodzinom z numerów: 524, 576, 180, 687. W tym tygodniu proszę o sprzątanie rodziny ze Spyrek z numerów domów: 300, 4a, 551, 5, 9, 10, 11.