Dodany 09-12-2017

Ogłoszenia – 10 grudnia 2017, II niedziela adwentu

1. Okolicznościowe błogosławieństwo dla kobiet spodziewających się narodzin dziecka, a także dzieci z przedszkola i ze szkoły podstawowej na mszy św o godzinie 11.00. Serdecznie zapraszam.

2. Przypomina, że w tym roku, w adwencie roraty są odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godzinie 17.00. Dodatkowo rano będą odprawiane msze św o godzinie 6.30 we wtorki, czwartki i soboty. Proszę o mobilizację i jak najliczniejszy udział w roratach. Na roratach będziemy losować figurkę Dzieciątka Jezus. Prosimy dzieci, aby przynosiły ozdoby choinkowe z dobrymi uczynkami, które zawisną na drzewku życia.

3. W najbliższą środę po roratach nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Prośby, podziękowania należy składać w kaplicy Matki Bożej do środy włącznie.

4. Nasza parafia została poproszona o przewodniczenie adoracji całonocnej w Kaplicy sanktuarium miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach w nocy z czwartku na piątek 14/15.12.2017. Zachęcam do licznego udziału w tym nabożeństwie i proszę o pomoc w jego zorganizowaniu grupy parafialne Żywego Różańca, Honorowej Straży NSPJ, oraz Zespołu Charytatywnego i Kręgu Biblijnego. Można się zapisać na wspólny przejazd busem. Zapisy do poniedziałku do mszy św. roratniej. Wyjazd o godzinie 20.00 spod kościoła.

5. Dzisiaj zostaną przyjęci do służby liturgicznej kandydaci. Dziękujemy rodzicom za ofiarowanie chłopców do zaszczytnej służbę ołtarza. Parafia czuje się zobowiązana,by modlitwą wspierać rodziny, które angażują dzieci na rzecz Służby Bożej.

6. Do nabycia świece Caritas na stół wigilijny w cenie 6 zł. za sztukę, duże świece w cenie 15 zł. Świece są do pobrania w zakrystii.

7. Dziękuję za sprzątanie kościoła rodzinom z numerów domów 289,160,353,581,181,234, a także za ofiarę 170 zł.przeznaczoną na wykonanie dekoracji bożonarodzeniowej.
Proszę o sprzątanie w najbliższym tygodniu rodziny, które zamieszkują w domach o następujących numerach: 162,161,155,248,307, 319, 338, 91, 164.

8. W najbliższym tygodniu wspominamy:
w środę św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w czwartek św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła